Veletrh starožitností Antique

Asociace starožitníků pořádá veletrh starožitností Antique dvakrát ročně – na jaře a na podzim.

Od roku 2010 se veletrh koná na Karlově náměstí v prostorách Novoměstské radnice, kde se prezentuje na šest desítek vystavovatelů z celé České republiky.

Nadcházející veletrh starožitností Antique

41. veletrh starožitností Antique – jaro 2018

  • Termín konání: 19.–22. 4. 2018
  • Místo konání: výstavní síň Novoměstské radnice
  • Návštěvní hodiny:
    19.–21. 4. 2018 10.00–19.00 hod.
    22. 4. 2018 10.00–17.00 hod.

Umění mladé republiky

Od 19. do 22. dubna se v prostorách Novoměstské radnice v Praze bude konat 41. veletrh starožitností Antique. V roce, kdy si připomínáme sto let od založení Československa, se Asociace starožitníků rozhodla zaměřit pozornost veřejnosti k umělcům, kteří přispěli k utváření identity nového státu, a k uměleckým směrům, které byly v prvních letech existence mladé československé republiky určující.

„Étos, s nímž naši předkové zakládali v roce 1918 samostatný stát, se promítl i do tvorby umělců, z nichž mnozí se zapojili do budování identity nové republiky,“ říká prezident Asociace starožitníků Jan Neumann. „Někteří, jako například Alfons Mucha, autor výtvarných návrhů prvních československých bankovek, se přímo podíleli na vytváření symbolů nové státnosti, jiní v této době reprezentovali republiku svými úspěchy na mezinárodní scéně.“

Expozice vystavovatelů tak budou v dubnu akcentovat díla významných tvůrců a uměleckých směrů této éry a stejně bude zaměřen i doprovodný program veletrhu.

Veletrh Antique, podzim 2017

Veletrh Antique podporuje

Logo NAUTIS, z.ú.

Národní ústav pro autismus, z.ú. – NAUTIS

NAUTIS poskytuje komplexní nabídku služeb pro lidi s poruchou autistického spektra (PAS) a jejich rodiny v České republice. Je zřizovatelem integrační mateřské školy, speciálně pedagogického centra a sociálního podniku Nakladatelství PASPARTA, který zaměstnává lidi s autismem. Je členem mezinárodní organizace Autism-Europe, která sdružuje organizace aktivně se zasazující o práva lidí s PAS a jejich rodin v Evropě.

Více informací na nautis.cz a facebook.com/nautis.cz

Logo Adopce významných hrobů

Projekt Adopce významných hrobů

Smyslem projektu je patronství opuštěných a chátrajících hrobů významných osobností našich dějin.

Více naleznete na hrbitovy-adopce.cz